מן התקשורת

"עם קומץ שמיים" הוא אלבום הבכורה שלו, והוא נשמע בו (ובמופע שמקדם אותו) כצאצא ישיר וכנצר חוקי ולגיטימי לדור המוזיקאים המוכשר והנהדר שעיצב וגיבש בשנות השבעים את המושג "קצת אחרת" - רוק מתקדם (כך קראו לו אז) משולב בהשפעות ג'אזיות וקלאסיות.

יוני רכטר ואבנר קנר ("14 אוקטבות"), שלמה גרוניך, שם טוב לוי ושלמה ידוב ("קצת אחרת"), עדי רנרט ושם טוב לוי ("ששת"), שלמה ידוב, יצחק קלפטר ושם טוב לוי ("צליל מכוון") ואפילו שלמה גרוניך ומתי כספי ("מאחורי הצלילים"). אתם רשאים להוסיף לרשימה המכובדת הזאת גם את שפיגלר. אני כבר עשיתי זאת.

  עמוס אורן 

״היוצר המוכשר רועי שפיגלר, שלאחרונה הוציא את אלבום הבכורה רב התשבוחות שלו- "עם קומץ שמיים", בגרסת כיסוי מיוחדת, שונה ומעניינת לקלאסיקה של יהודית רביץ- "באה מאהבה" ( מילים: יענקל'ה רוטבליט, לחן: יהודית רביץ) בעיבוד והפקה מוסיקלית של שפיגלר.

 

שפיגלר, שלדעתי, מקדים את זמנו בלחנים ועיבודים מורכבים, לוקח את השיר המוכר למקום אחר, מקום שקט אך רועש, סוער אך רגוע, מלודי ומלא נשמה. לרוב, אני סולד מקאברים, בשל העובדים שלרוב הם מלוקקים מדי, אך במקרה הזה, שפיגלר משחק אותה: מביא אינטרפרטציה אחרת לגמרי מהגרסה המקורית, מרגש, פוגע ונוגע. רוק ישראלי טהור. לשמוע ולהתענג...״

  דודי פטימר 

״זה האלבום הזה – מאמת ברגישות תחושות ערגה, משרטט הרהורים נוגים. שפיגלר מצליח לקרב את הביטוי הצרוף למנגינה תואמת, לקרב את הנרטיב שלו לקו מוסיקלי פולק ג'אזי אקספרסיבי נוגה, אמיתי...״

יוסי חרסונסקי

"דמות יוצאת דופן בנוף המוזיקלי הישראלי,עיבוד והלחנה שאינן מתלהמות, מדוייקות, מעודנות, נוגעות בעולמות מרוחקים מעט מהסצנה המוטרפת של תל אביב,מאוד מזכירה במלודיות המורכבות את החומרים הקלאסיים של אריק איינשטיין, מתי כספי, קצת אחרת, ששת ועוד מאותן יצירות ישראליות שחגו כאן מסביב לאוזן בשנים הקודמות..."

יובל אראל

״זמרת ה-R&B הישראלית איילה אינגדשט חוברת למוזיקאי רועי שפיגלר ותורמת את קולה החם בביצוע לשיר "תן לי ללכת באור", סינגל שני מתוך אלבום הבכורה שלו שייצא בקרוב. את המילים לשיר כתב שפיגלר בהשראת תפילה אינדיאנית...״

״המוזיקאי רועי שפיגלר משחרר את אלבום הבכורה "עם קומץ שמים", לו ניתן להאזין כעת לראשונה בוואלה! תרבות. השיר הראשון מתוכו אשר יצא לרדיו היה "עפיפונים", ולאחריו הוציא שפיגלר שיר שני אותו מבצעת באלבום איילה אינגדשט, "תן לי ללכת באור".

באלבום 12 שירים אותם כתב והלחין המוזיקאי בשנים האחרונות, והוא פרי עבודתם המשותפת של שפיגלר והמוזיקאי עדי רנרט שאמון על ההפקה המוזיקלית. עוד השתתפו בהקלטות: ג'אן פול זימבריס, איתמר דוארי, צור בן זאב, מאיה בלזיצמן, ניצן עין הבר ורבים אחרים.״

וואלה תרבות

רועי שפיגלר, יוצר צעיר וייחודי, משיק סינגל ראשון "עפיפונים" מתוך אלבום הבכורה. רגע לפני הופעה חגיגית בתל אביב, הוא עונה על השאלון שלנו ויוצא 10.

ראיון בmynet

"הזמר והפסנתרן, רועי שפיגלר, משחרר עיבוד חדש ונוגה לשיר "באה מאהבה" של יהודית רביץ. השיר, שבמקור עובד כשיר רוק, ובהמשך, עבר מטמורפוזה לשיר דאנס, זוכה לביצוע קטן ומהורהר, שמדגיש את המילים היפהפיות ואת הכישרון הגדול של שפיגלר כמבצע. העיבוד, שגם עליו חתום שפיגלר, מציג את היכולות הפנטסטיות שלו, האיזון הנפלא והשילוב האינסטרומנטלי עם ההרמוניות החדשות והייחודיות, מעלים תחושה של מוסיקליות נדירה, שייכות, התאהבות ברגע. קולו העמוק והרך של שפיגלר מאפשר להשתקע ברוך של בין הערביים, לעצום עיניים ולהתאהב..."

דרור לביא

"עם קומץ שמיים" של רועי שפיגלר ומביא עמו תחושה רומנטית ופסטורלית מלווה בסאונד ג'אזי קלאסי עדין וערב לאוזן.

בהפקתו המוסיקלית המנוסה של עדי רנרט, מוסיקאי שיודע דבר או שניים על אלבומים בהם הדומיננטיות היא מוכוונת קלידים, מציג עצמו רועי שפיגלר באלבום הבכורה שלו כיוצר עם סגנון וזהות ברורה הן ככותב מלים אינטיליגנטי ורהוט , הן כמבצע רך-מבע ובעיקר כמלחין שמצליח לשלב פנייה לקהל עכשווי עם מלודיות לא רדודות כלל ועיקר.

גיא טנא